Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

3 punkt porządku dziennego:


Sprawozdanie Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o finansowaniu niektórych świadczeń zdrowotnych w latach 2015-2018 (druki nr 3834 i 3906).


Poseł Lech Sprawka:

    Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Nie zrozumieliśmy się, jeśli chodzi o ten przykład dotyczący Jasiów, ponieważ zgodziliśmy się, że obaj są uprawnieni, natomiast pan stwierdza, że Jaś Nowak nie jest ubezpieczony. Ja uważam inaczej. Jest ubezpieczony z mocy prawa. Wynika to z konstytucji.

    Jeżeli macie państwo wątpliwość, to wystarczyłoby wpisać taką zasadę do ustawy, że dziecko jest ubezpieczone z mocy prawa, bo podkreślam: wszystkie te osoby, które są wymienione w tym artykule w tych sześciu grupach, co do których fakt, czy ich uprawnienie jest, czy nie jest zweryfikowane, nie ma wpływu na składkę, z tej definicji powinny być wyeliminowane, a dotowanie powinno następować tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, jak chociażby w przypadku tej ostatniej grupy z tego art. 42j, jeśli dobrze pamiętam. (Dzwonek) I to miałoby sens. Ta zmiana powinna iść w tym kierunku, a nie w tym kierunku, który państwo proponujecie.Poseł Lech Sprawka - Wystąpienie z dnia 23 września 2015 roku.

Posiedzenie Sejmu RP nr 101 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o finansowaniu niektórych świadczeń zdrowotnych w latach 2015-2018


81 wyświetleń

Zobacz także: