Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

6 punkt porządku dziennego:


Sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 3448 i 3466).


Poseł Artur Gierada:

    Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Może nadużyję formy pytania, ale chciałbym się odnieść do wystąpienia sprawozdawcy, mojego kolegi z klubu Prawo i Sprawiedliwość, który mi zarzucił, że w moim wystąpieniu były elementy polityczne. Będzie też pytanie, które skieruję do pani poseł.

    Tu nie było elementów politycznych. Chciałem tylko uświadomić kolegom z opozycji, że często rozmawiają merytorycznie na posiedzeniach komisji, czego im nie odmawiam, czy na sali plenarnej, ale później w dyskusji publicznej ich argumenty mijają się z prawdą. Gdybym chciał być złośliwy, gdybym chciał mówić politycznie, przypomniałbym, ile budowało się autostrad w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości, kiedy obowiązywały inne przepisy, i nie mówię tylko o Prawie zamówień publicznych, ale o trzech dużych innych ustawach, bo tu nie chodziło tylko o pieniądze, a ile w czasie rządów Platformy Obywatelskiej. Gdybym chciał być złośliwy, przypomniałbym również unieważniane przetargi, które były przeprowadzane przez rząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Były one unieważniane, a później przeprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość. Okazywało się, że były jeszcze droższe. Od polityków Prawa i Sprawiedliwości często słyszę, że mamy problem, że wszyscy kierują się najniższą ceną. Gdybym chciał być złośliwy, przypomniałbym, że zanim PiS rządził, tak naprawdę tylko w przypadku 50% przetargów była najniższa cena. Nagle przy ich dziwnym, specyficznym stylu prowadzenia polityki, jeżeli chodzi o kontrole, naciski i represje, okazało się, że niemal 99% sektora publicznego kieruje się głównie ceną, na co próbujemy jakoś wpłynąć, co próbujemy zmienić przepisami. Uważam, że powinno być (Dzwonek) jak najmniej polityki podczas prac nad tego typu ustawami, to jest bardzo ważne. W debacie publicznej starajmy się nawzajem szanować, a nie wykorzystywać argumenty czasami, według mnie, nie chcę powiedzieć: durne, ale rzeczywiście mało związane z prawdą, które często słyszymy ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Dziękuję bardzo. (Oklaski)Poseł Artur Gierada - Wystąpienie z dnia 23 czerwca 2015 roku.

Posiedzenie Sejmu RP nr 97 Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw


47 wyświetleń

Zobacz także:
Zobacz także:Poseł Artur Gierada - Wystąpienie z dnia 23 czerwca 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 97 Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Artur Gierada - Wystąpienie z dnia 22 lipca 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 97 Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Artur Gierada - Wystąpienie z dnia 23 lipca 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Artur Gierada - Wystąpienie z dnia 05 sierpnia 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy –...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Artur Gierada - Wystąpienie z dnia 05 sierpnia 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy –...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy