Za nami emocje i wzruszenia związane z Galą wręczenia nagród II edycji konkursu „Lady D. im. Krystyny Bochenek” w województwie opolskim.

Do konkursu zorganizowanego przez nasze biuro poselskie we współpracy z Opolskim Oddziałem PFRON oraz Politechniką Opolską zgłoszonych zostało 29 pań. Każda z nich to niezwykła osobowość i odrębna ludzka historia, dlatego też podobnie jak w roku ubiegłym członkowie Kapituły Konkursu stanęli przed ogromnym dylematem decydując o przyznaniu nagród.

W kategorii „Życie zawodowe” laureatką została Pani Agnieszka Staszków-Bularz. Wyróżnienie specjalne za całokształt działalności otrzymały Panie Krystyna Pacholik i Janina Miszkiewicz. Kapituła Konkursu doceniła też wyjątkową determinację w działaniu Pani Ewy Milczarczyk, przyznając jej wyróżnienie w formie specjalnego dyplomu.

W kategorii "Kultura i Sztuka" lauretką została Pani Monika Bodenszac. Kapituła Konkursu zwróciła uwagę na działania Pani Ireny Grulich przyznając jej wyróżnienie za bezinteresowną pomoc osobom potrzebujacym, wyrażone specjalnym dyplomem.

W kategorii "Życie Społeczne" laureatką została Pani Władysława Ginter.

W kategorii "Sport" wyróznienie otrzymała Pani Zuzanna Gołaszewska-Siwiak.

Wszystkie nasze Lady D. to kobiety niezwykłe, aktywne, twórcze, prężnie działające na rzecz innych, pokonujące przy tym własne ograniczenia wynikające z niepełnosprawności. Ich postawy inspirują, przełamują stereotypy, stanowią wzorzec do naśladowania. Niejednokrotnie też zawstydzają …

Uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy i do zobaczenia w Warszawie:)