Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj
Informacja prezesa Rady Ministrów na temat kryzysu migracyjnego w Europie i jego reperkusji dla Polski.


Poseł Patryk Jaki:

    Dziękuję bardzo.

    Pani Premier! Pani Marszałek! Pani Premier! Wysoki Sejmie! Pani premier i przedstawiciele polskiego rządu oparli całą swoją dzisiejszą narrację na informacji, że Polska jest bezpieczna, że Państwo Islamskie nam nie zagraża, że służby i instytucje państwa gwarantują nam pełne bezpieczeństwo. W takim razie chciałbym zadać pytanie. Wystarczy to sprawdzić. Proszę spojrzeć na Stany Zjednoczone. Stany Zjednoczone w ostatnim stanowisku jednoznacznie wskazują, że wśród uchodźców będą również przedstawiciele Państwa Islamskiego. Przed sześcioma dniami niemiecki urząd wskazywał, że niemalże na pewno wśród tych uchodźców będą rekrutowani przedstawiciele Państwa Islamskiego. Pani premier, powiem pani więcej, premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że nie przyjmie żadnych uchodźców. Najciekawsze jest to, jak to uzasadnił. Otóż powiedział, że nie przyjmie ich dlatego, że jego służby nie będą w stanie oddzielić osób potrzebujących od terrorystów.

    W związku z powyższym chciałbym zadać pani premier pytanie: Jak pani będzie w stanie przypilnować 12 tys. uchodźców, tak jak pani obiecuje, jak pani nie potrafiła przypilnować dwóch kelnerów? (Wesołość na sali, Oklaski)

    (Głosy z sali: Ooo...)

    Chcecie państwo rozmawiać? Jeżeli służby Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Izraela mówią, że nie będą w stanie tego zrobić, to proszę nas nie okłamywać, że będzie to w stanie zrobić Polska. To jest obłuda, kłamstwo i oszukiwanie obywateli. I dlatego macie państwo spuszczone teraz głowy.

    (Poseł Krystyna Skowrońska: Chłopie, co ty wygadujesz.)

    Wróćmy do samego początku. Skąd wziął się problem? Otóż problem wziął się z dwóch powodów. Po pierwsze, to nie Polska destabilizowała sytuację na Bliskim Wschodzie. Po drugie, ponad dwa tygodnie temu, Wysoka Izbo, kanclerz Merkel powiedziała: Z Syrii przyjmiemy każdych uchodźców bez względu na koszty. Ta wypowiedź spowodowała tę całą falę, która ruszyła w kierunku Europy. Oni potraktowali tę wypowiedź poważnie. Dlaczego teraz Polska ma ponosić odpowiedzialność? Niech pani kanclerz Merkel wypije piwo, którego naważyła.

    Co w tym wszystkim najważniejsze, Wysoka Izbo? Co odpowiedzą ci uchodźcy, imigranci ekonomiczni, gdy ich zapytacie, czy oni chcą być w Polsce? Odpowiedzą, że nie chcą być w Polsce, że chcą iść do Niemiec. W związku z tym mamy do czynienia z takim oto mechanizmem: mamy ich przetrzymywać wbrew ich woli, dlatego że tego życzą sobie Niemcy.

    (Głos z sali: Spadaj.)

    Nie ma na to zgody. Mamy tworzyć dla nich jakieś więzienia, mamy przetrzymywać ludzi, bo państwo niemieckie tak chce. Nie ma na to zgody. I jeszcze dodatkowo państwo niemieckie i przedstawiciele tego państwa chcą nas uczyć solidarności. Mówią nam ciągle o solidarności. W takim razie chciałbym zapytać: Gdzie te państwa, gdzie był Zachód, kiedy szykanował nas, Rzeczpospolitą, premier Putin? Przecież znacie odpowiedź na to pytanie. Zachód podpisywał wtedy Nord Stream II, cztery dni temu. A już nie mówię o tym, jaką solidarność Zachodu z nami znamy z historii. Otóż, Wysoka Izbo, żeby nie szukać daleko, kampania wrześniowa, powstanie warszawskie, Jałta. My to wszystko pamiętamy, Wysoka Izbo. I to, że teraz Zachód chce nas uczyć solidarności, to jest szczyt bezczelności.

    Pani Premier! Mówi nam pani dzisiaj o solidarności. Szanowna pani premier, ponad miesiąc temu miał tu miejsce, pod Sejmem, protest osób niepełnosprawnych. Opiekunowie osób niepełnosprawnych, Wysoka Izbo, na przeżycie całego miesiąca otrzymują 510 zł. I dla nich pieniędzy nie ma. Ale dzisiaj słyszymy od pani premier: 1500 zł dla każdego uchodźcy miesięcznie. To dla nich pieniądze się znajdą. W polskim państwie, Wysoka Izbo, zamiast na nogach, wszystko stoi na głowie. Z drugiej strony, przecież ci uchodźcy gdzieś muszą mieszkać. W zeszły czwartek słyszeliśmy - wszystkie media to pokazywały - o eksmisji ciężarnej matki samotnie wychowującej trójkę dzieci. I dla niej mieszkania nie ma. Ale dla uchodźców, proszę bardzo, dla 12 tys. uchodźców. To jest solidarność, pani premier? Pani się wszystko pomyliło.

    Powiem pani więcej, skoro oczekuje pani solidarności od nas, od wszystkich Polaków, że wszyscy Polacy zrobią - przepraszam bardzo za słownictwo - również zrzutkę na tych wszystkich emigrantów, także ci niepełnosprawni, biedni, z rodzin wielodzietnych, to proszę powiedzieć - pani premier, niech pani ma odwagę - ilu pani przyjmie imigrantów do siebie. Proszę powiedzieć. Skoro każe pani biednym Polakom, to proszę powiedzieć, ilu pani przyjmie do siebie. Jeżeli wykaże pani tę solidarność, będziemy panią podziwiać.

    Wysoka Izbo! Nie możemy zapomnieć o doświadczeniach innych państw. Francja, Wielka Brytania, Szwecja, Szwajcaria, która ostatnio podała dane: 90% tych tzw. emigrantów nie chce pracować, nie chce przyjąć żadnej pracy, mimo że tę pracę dostaje. W innych państwach nie chcą się asymilować, są odpowiedzialni za przejawy agresji, jak np. w Szwecji. Nie możemy o tym zapominać. Z drugiej strony lewica i mainstreamowe media popisują się moralnością, a znane są przecież z szydzenia z polskiego Kościoła. To ja mam dla was propozycję: zobaczycie teraz, co będzie, jak spróbujecie szydzić z Allaha i Koranu. Wtedy dopiero zobaczycie, czym tak naprawdę różnią się nasze kultury. To będzie dla was taka przyspieszona lekcja moralności.

    Wysoka Izbo! Żądacie od Polaków wyrzeczenia się zdrowego rozsądku. Wasza naiwność, szczególnie w sprawie Państwa Islamskiego, przypomina naiwność znaną już z historii, kiedy w latach 1938-1939 mówiono, że Hitler to jest dobry pan, którego da się opanować. Państwo Islamskie to jest taki nowoczesny nazizm. Pozwólcie państwo, że powołam się na wybitną pisarkę Orianę Fallaci, na którą notabene przedstawiciele Platformy powoływali się w innych debatach. Ta oto pisarka mówiła tak: Europa nie jest już Europą, ale Euroarabią, która z powodu uległości wobec wroga, islamskiego nazizmu, kopie swój własny grób. Tak mówiła Oriana Fallaci.

    I jeszcze, Wysoka Izbo, pani premier, oczekuję jasnej deklaracji (Dzwonek), czy zgodzicie się na system kwotowy, bo specjaliści od prawa międzynarodowego mówią, że to nie będzie wtedy decyzja jednorazowa, tylko spowoduje, że te kwoty będą nam potem mogły być narzucane automatycznie przy kolejnych falach emigracyjnych. Wysoka Izbo, potrzebujemy tutaj jasnej deklaracji.

    Marszałek:

    Dziękuję bardzo.

    Poseł Patryk Jaki:

    Zmierzając już do konkluzji, pani marszałek, chcę powiedzieć tylko jedno: Polska, Rzeczpospolita Polska ma bardzo duży udział w zachowaniu chrześcijańskich korzeni tego państwa i jak widzi waszą naiwność Jan III Sobieski, to przewraca się w grobie. Dziękuję bardzo. (Oklaski)Poseł Patryk Jaki - Wystąpienie z dnia 16 września 2015 roku.

Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat kryzysu migracyjnego w Europie i jego reperkusji dla Polski


488 wyświetleń

Zobacz także:
Zobacz także:


Krzysztof Popiołek, Andrzej Romanek, Edward Siarka, Jan Ziobro - pytanie z 24 czerwca 2015 r.
Posiedzenie Sejmu RP nr 95 Pytania w sprawach bieżących Posłowie Andrzej Dąbrowski, Andrzej...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Andrzej Romanek - konferencja z 8 lipca 2015 r.
Posiedzenie Sejmu RP nr 96 Konferencja prasowa - Wniosek o odwołanie Krystyny Skowrońskiej z...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Krzysztof Popiołek, Edward Siarka, Jan Ziobro - pytanie z 9 lipca 2015 r.
Posiedzenie Sejmu RP nr 96 Pytania w sprawach bieżących Posłowie Andrzej Dąbrowski,...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Krzysztof Popiołek, Edward Siarka, Jan Ziobro - pytanie z 23 lipca 2015 r.
Posiedzenie Sejmu RP nr 97 Posłowie Andrzej Dera, Patryk Jaki, Beata Kempa, Arkadiusz...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Krzysztof Popiołek, Edward Siarka, Jan Ziobro - pytanie z 5 sierpnia 2015 r.
Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Pytania w sprawach bieżących Posłowie Andrzej Dera, Jarosław...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzyPoseł Patryk Jaki - Wystąpienie z dnia 24 września 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 101 Sprawozdanie Komisji z prac nad wnioskiem wstępnym o pociągnięcie...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Patryk Jaki - Wystąpienie z dnia 25 września 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 101 Sprawozdanie Komisji z prac nad wnioskiem wstępnym o pociągnięcie...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Krzysztof Popiołek, Edward Siarka, Jan Ziobro - pytanie z 8 października 2015 r.
Posiedzenie Sejmu RP nr 102 Pytania w sprawach bieżących Posłowie Arkadiusz Mularczyk,...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy