Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

28 punkt porządku dziennego:


Przedstawiona przez Radę Ministrów informacja o funkcjonowaniu centrów i klubów integracji społecznej dla Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 679) wraz ze stanowiskiem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (druk nr 953).


Poseł Teresa Piotrowska:

    Dziękuję bardzo.

    Pani Marszałek! Panie Ministrze! Konstrukcja przepisów ustawy o zatrudnieniu socjalnym w okresie 2004-2011 ulegała wielokrotnie zmianom. Często były one wynikiem wniosków podmiotów zatrudnienia socjalnego i wynikały z ich doświadczeń i praktyki. Dobrze, że współpraca z Komisją Polityki Społecznej i Rodziny zaowocowała usprawnieniem organizacji i przebiegu zajęć reintegracji społecznej i zawodowej. To jest dobry przykład współpracy instytucjonalnej właśnie komisji i podmiotów, które zajmowały się tym w praktyce, na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Mówię to z satysfakcją, bo na przestrzeni tych lat miałam okazję pracować w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. I dobrze, kiedy się teraz na to patrzy z perspektywy tych lat, że ta praca się opłacała.

    Interesuje mnie jednak również, tak jak wielu pytających, to, że mimo iż od 2006 r. zwiększyła się liczba centrów integracji społecznej z 37 do 74 w 2011 r., to nasycenie przestrzenne jest odwrotne do tego, czego oczekiwałabym. Wydaje mi się, że powinno być trochę inaczej ze względu na to, że centr integracji jest więcej na tych obszarach, gdzie bezrobocie jest mniejsze, a nie tam, gdzie bezrobocie jest większe. Chciałabym zapytać pana ministra, z czego pana zdaniem to wynika. (Dzwonek) Czy możemy w jakiś sposób wspólnie, nie wiem, wpłynąć na to, by uaktywniać te przestrzenie, gdzie te centra byłyby bardzo, bardzo potrzebne. Dziękuję bardzo. (Oklaski)



Poseł Teresa Piotrowska - Wystąpienie z dnia 25 stycznia 2013 roku.


200 wyświetleń

Zobacz także: