Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

17, 18 i 19 punkt porządku dziennego:



  17. Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o sprawozdaniu z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r. wraz z przedstawioną przez Najwyższą Izbę Kontroli analizą wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2013 r. oraz komisyjnym projektem uchwały w przedmiocie absolutorium (druki nr 2445, 2495 i 2601).
  18. Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o przedstawionej przez prezesa Rady Ministrów ˝Informacji o poręczeniach i gwarancjach udzielonych w 2013 roku przez Skarb Państwa, niektóre osoby prawne oraz Bank Gospodarstwa Krajowego˝ (druki nr 2447 i 2524).
  19. Sprawozdanie z działalności Narodowego Banku Polskiego w 2013 roku (druk nr 2419) wraz ze stanowiskiem Komisji Finansów Publicznych (druk nr 2519).


Poseł Marek Poznański:

    Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Szanowny Panie Prezesie! Banknoty fałszowane są stosunkowo rzadko - około 8 fałszerstw na 1 mln banknotów w obiegu. Zgodnie ze stanowiskiem Narodowego Banku Polskiego głównym celem modernizacji zabezpieczeń jest utrzymanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa obrotu gotówkowego. Panie prezesie, jeśli zabezpieczenia są niewystarczające i wprowadziliście państwo zmiany, to dlaczego Narodowy Bank Polski nie wymienia dwustuzłotówek?

    Następna sprawa. Czy zabezpieczenia istniejące od prawie 20 lat były niewystarczające? Jaki jest koszt wymiany banknotów na nowe?

    Kolejna kwestia. Jaki jest koszt wybicia nowej, tańszej jednogroszówki? Czy cała ta operacja jest zabiegiem polegającym na ukryciu zwiększenia ilości pieniędzy na rynku? Kto zyskał na tej operacji? Chyba nie zyskali bowiem podatnicy. Dziękuję bardzo. (Oklaski)



Poseł Marek Poznański - Wystąpienie z dnia 23 lipca 2014 roku.


57 wyświetleń

Zobacz także: