Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj
1. Kto personalnie współpracował z Pełnomocnikiem Rządu jako ekspert przy opracowaniu Planu Naprawczego i jakie wygenerowało to wydatki z budżetu Ministra Gospodarki?
2. Jakie w 2014 r. były koszty obsługi personelu administracyjnego (1,6 tys. osób) w Kompanii Węglowej S.A.?
3. Jakie były sumaryczne koszty funkcjonowania zarządu i rady nadzorczejKompanii Węglowej S.A. w 2014 r?
4. Czy w ramach dialogu społecznego strona rządowa przewiduje negocjacje w Komisji Trójstronnej z przedstawicielami związków zawodowych górnictwa strony pracowniczej?
5. Czy Plan Naprawczy uwzględnia edukacje liczby etatów kierowniczych oraz zmniejszenie wynagrodzenia władzom (zarząd i rada nadzorcza) i osobom na kierowniczych stanowiskach w nowej spółce Kompania Węglowa?
6. Czy w Ministerstwie Gospodarki istnieją analizy ekonomiczne dotyczące poziomu zapotrzebowania na zużycie węgla w Polsce w 2020 r?

Jednocześnie mając na względzie fakt, iż kompetencje Pełnomocnika Rządu nie ograniczają się jedynie do jednej spółki a ukierunkowane są na całą branżę górniczą, wnoszę o uzyskanie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czy w Ministerstwie Gospodarki trwają prace koncepcyjno-analityczne dotyczące zwiększenia wydobycia węgla kamiennego na terenie województwa lubelskiego,
a zwłaszcza w obrębie powiatów: włodawskiego, chełmskiego i radzyńskiego?
2. Czy w Ministerstwie Gospodarki istnieją plany inwestycyjne przewidujące wspieranie tworzenia nowych kopalń węgla kamiennego w województwie lubelskim?