Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

   Szanowna Pani Minister! Od 1 września 2013 r. zajęcia informatyki mają być organizowane tak, by przy jednym komputerze był jeden uczeń. Jednak nadal wiele szkół nie spełnia tego wymogu.

   Zgodnie z § 10 rozporządzenia ministra edukacji narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 204), w klasach IV-VI szkoły podstawowej oraz w gimnazjach, zasadniczych szkołach zawodowych, liceach ogólnokształcących, liceach profilowanych, technikach i 3-letnich technikach uzupełniających oddziały liczące ponad 24 uczniów muszą zostać obowiązkowo podzielone na grupy, tak aby na jednego ucznia przypadał jeden komputer. Zgodnie z informacją MEN organy prowadzące szkoły miały cztery lata na ewentualne doposażenie pracowni komputerowych, taka by zasada: jeden uczeń przy jednym komputerze była od 1 września 2013 r. ściśle przestrzegana.

   W związku z taką sytuacją zwracamy się do Pani Minister z następującymi pytaniami:

   1. W jakim zakresie zasada: jeden uczeń - jeden komputer jest realizowana? Czy wszystkie organy prowadzące wywiązały się ze swoich obowiązków w tym zakresie?

   2. Z jakich źródeł finansowania mogły i mogą korzystać szkoły i ich organy prowadzące, by pozyskać środki na doposażenie pracowni komputerowych?

   Z poważaniem

   Poseł Maciej Orzechowski oraz grupa posłów

   Warszawa, dnia 14 stycznia 2014 r.