Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

8 punkt porządku dziennego:


Informacja bieżąca.


Poseł Jan Dziedziczak:

    Bardzo dziękuję.

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Panowie Ministrowie! Fakty są takie, mówił o tym nawet poseł z Platformy Obywatelskiej, kiedy rozpoczęła się seria pytań, że Polacy nie mają wiedzy o skali, konkretach przyjazdów nielegalnych islamskich imigrantów do Polski zaproszonych przez rząd PO-PSL. Dlatego chciałbym o to zapytać. Wiemy jedynie, że będzie ich na razie, 7 tys. Czy to na pewno ostateczna liczba? Czy mogą panowie nam zagwarantować, że więcej takich osób nie będzie, wszak te 7 tys. to jest pewna część, parytet z pierwszej puli rozdysponowanych nielegalnych islamskich imigrantów? Słyszymy, że ma być ich 500 tys., 1 mln, 1,5 mln. Ile ich w takim razie przyjedzie do Polski? I czy mogą panowie zagwarantować, że na podstawie tej dyrektywy o łączeniu rodzin nie sprowadzą oni członków swoich rodzin? Tak więc pomnóżmy liczbę tych, którzy tu przyjadą, przez np. 6, bo taka jest w praktyce liczebność islamskich rodzin. Czy prawdą jest, że ponad 70% nielegalnych islamskich imigrantów, których przyślecie nam państwo do Polski, to są mężczyźni? To są nie zapłakane dzieci, kobiety, które widzimy w mainstreamowych mediach, tylko mężczyźni. To ciekawe, bo w naszej kulturze mężczyźni idą walczyć o kraj, a kobiety i dzieci wysyłają w bezpieczne miejsce. Tu najwyraźniej jest odwrotnie. Wiele to mówi o intencjach przyjezdnych, ale to już jest państwa odpowiedzialność. Dokąd dokładnie będą ci nielegalni islamiści wysyłani, w jakie rejony Polski? Czy może nam pan zagwarantować... Jestem posłem z południowej Wielkopolski i chcę jednoznacznie powiedzieć zgodnie z głosem moich wyborców, że my w dawnym województwie kaliskim, w dawnym województwie leszczyńskim nie chcemy islamistów. Nie chcemy ich. I jednoznacznie postawmy sprawę tutaj, w Sejmie. Jeśli po następnych wyborach (Dzwonek) utrzyma się koalicja PO-PSL, islamiści przyjadą do naszego kraju. Jeśli uda się stworzyć rząd Prawu i Sprawiedliwości, islamiści do dawnych województw kaliskiego i leszczyńskiego na pewno nie przyjadą. To jest jednoznaczne. Czy pan może zagwarantować to, że więcej tych osób nie będzie?

    I, drodzy państwo, ostatnia rzecz. Na jak długo oni tutaj zostaną przysłani? Czy to jest skala kilku miesięcy, kilkunastu, czy oni tu przyjadą na zawsze? Jaką mamy gwarancję, że te osoby po zakończeniu działań wojennych wrócą do swojego kraju, skoro będą chciały tu ściągnąć rodziny?

    I jeszcze kilka danych statystycznych. Czy prawdą jest, że w zachodnich krajach, które mają u siebie islamską mniejszość już od dłuższego czasu, wzrasta poziom przestępczości? Czy prawdą jest, że większość, a przynajmniej znaczna część tej grupy, jest na zasiłkach, większa ich część w porównaniu z lokalnymi mieszkańcami danych krajów? Czy prawdą jest, że w praktyce są przypadki narzucania prawa szariatu, przypadki przemocy wobec chrześcijan? Czy prawdą jest, że w tych regionach Europy, gdzie islamiści stanowią już większość - takie były przypadki choćby w Skandynawii - narzucają oni siłą swoją kulturę chrześcijanom? Dziękuję bardzo. (Oklaski)Poseł Jan Dziedziczak - Wystąpienie z dnia 08 października 2015 roku.

Posiedzenie Sejmu RP nr 102 Informacja bieżąca w sprawie przyjęcia przez Polskę osób relokowanych i przesiedlanych w związku ze zwiększonym napływem imigrantów z Syrii i Erytrei


76 wyświetleń

Zobacz także: