Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

5 punkt porządku dziennego:


Przedstawiony przez prezesa Rady Ministrów dokument: ˝Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz działania realizowane w tym zakresie w 2014 r.˝ (druk nr 3390) wraz ze stanowiskiem Komisji Infrastruktury (druk nr 3471).


Poseł Monika Wielichowska:

    Panie Ministrze! W dokumencie, w którym analizuje się sytuację z 2014 r., są zawarte informacje dotyczące również Dolnego Śląska. Według nich stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie pogorszył się.

    Wiem, że gros wypadków, w których ludzie giną albo zostają ranni, wiele kolizji zdarza się na drodze nazywanej przez nas, mieszkańców, drogą śmierci. Chodzi o drogę krajową nr 8 na odcinku Wrocław - Kłodzko - Kudowa-Zdrój. Przez wiele lat swojej parlamentarnej pracy starałam się, aby ta inwestycja została wpisana do programu budowy dróg krajowych i w końcu się udało. Żaden rząd nie zrobił tego wcześniej. Chodzi o to, aby to już zafunkcjonowało. Stanowi to mały, ale milowy, krok naprzód.

    Mam pytanie. Kiedy generalna dyrekcja dróg krajowych we Wrocławiu otrzyma zgodę na ogłoszenie przetargu w celu przygotowania przebudowy drogi krajowej na odcinku Wrocław - Kłodzko? Jest to chyba najbardziej potrzebna inwestycja drogowa na Dolnym Śląsku. Dziękuję. (Oklaski)Poseł Monika Wielichowska - Wystąpienie z dnia 08 października 2015 roku.

Posiedzenie Sejmu RP nr 102


102 wyświetleń