Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj
Oświadczenia.


Poseł Maciej Małecki:

    Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Wbrew woli Polaków rząd zgodził się na przyjęcie tysięcy muzułmańskich imigrantów. Na polecenie pani premier Kopacz minister Piotrowska pojechała do Brukseli i tam zagłosowała za sprowadzeniem do Polski tzw. uchodźców muzułmańskich. Tymczasem za naszą wschodnią granicą wciąż żyją nasi rodacy, w tym dzieci i wnuki tych, których komuniści w bydlęcych wagonach wywieźli na Wschód. Większość z nich już nigdy nie zobaczyła Polski. Tylko nieliczni żyją tam do dziś. Jak relikwie przechowują pamiątki z ojczyzny, wspomnienia, stare fotografie. I ze łzami w oczach mówią, że są Polakami i że nigdy Polski się nie wyrzekli.

    Kilka dni temu nasi rodacy z Mariupola na Ukrainie napisali poruszający list do pani premier Ewy Kopacz. Boją się o życie, bo tam, gdzie mieszkają, jest wojna, spadają bomby. Chcą wrócić do Polski. Proszą tylko o dach nad głową. Obiecują, że to odpracują. Piszą, że nawet mogą zamiatać ulice, żeby tylko ktoś pozwolił im wrócić do ojczyzny.

    Niestety Platforma powiedziała im: nie, powiedziała im, że ich nie chce. Posłowie Platformy w komisji finansów zagłosowali za zabraniem środków dla Polaków na Wschodzie, dla repatriantów, po to, żeby dać je na sprowadzenie muzułmańskich uchodźców.

    Takie działanie rządu jest groźne dla Polski, bo oprócz tych 7 czy 11 tys. osób będziemy musieli przyjmować kolejne fale imigrantów. Na to właśnie zgodził się rząd. Czesi, Węgrzy i Słowacy głosowali przeciw. Przypomnę, że według prawa unijnego każdy uchodźca ma prawo sprowadzić rodzinę, statystycznie ok. 4 osób. Jeżeli utrzyma się tempo napływu uchodźców do Europy, w najbliższych kilkunastu miesiącach do Polski może trafić nawet pół miliona islamskich uchodźców. Te same media, które dziś oskarżają Polaków o ksenofobię, jeszcze niedawno same alarmowały, pisały m.in. o muzułmańskim problemie Szwecji, o płonących przedmieściach Sztokholmu, o islamskich patrolach, o strefach zakazanych dla białych. O tym, co dzieje się w Szwecji czy w Marsylii, mówią nawet oficjalne raporty. W Szwecji jest 55 stref z zakazem wstępu nawet dla policji, stref, gdzie nie wolno powiesić szwedzkiej flagi.

    Pytam więc posłów Platformy i PSL-u: Czy tego samego chcecie w Polsce? Dlaczego chcecie sprowadzać do Polski tłumy ludzi, którzy pokazali, że nigdzie nie szanują praw i obyczajów swoich gospodarzy? Dlaczego nie chcecie sprowadzić naszych rodaków ze Wschodu? Dlaczego zabieracie pieniądze przeznaczone dla Polaków, którym grozi na Ukrainie śmierć, i dajecie tym, którzy chcą po prostu wygodnie żyć? Na to nie zgadza się Prawo i Sprawiedliwość i tego nie chcą Polacy. Trzeba bronić polskich interesów. Pomoc humanitarna jest potrzebna, ale nie można ślepo zgadzać się na wszystko. Na pierwszym miejscu musi być bezpieczeństwo Polski i Polaków.

    Proszę, przyznajcie się, do których miast skierujecie tych uchodźców. Oni muszą gdzieś mieszkać, muszą gdzieś pracować, leczyć się, wysyłać dzieci do szkoły. Czy rząd jest na to przygotowany? Czy służby przygotowały odpowiednią liczbę tłumaczy z arabskiego? Czy nasza wschodnia granica jest szczelna? Jeżeli tak, to skąd się bierze przemyt alkoholu, tytoniu, paliwa? I podstawowe pytanie: Czy państwo, w którym dwóch kelnerów nagrało połowę rządu, potrafi przypilnować tysiące imigrantów? Czy potrafi oddzielić od nich potencjalnych terrorystów?

    Szanowni Państwo! Wielu Polaków w naszej historii też emigrowało, ale nasi rodacy za granicą pokornie i ciężko pracowali, szanowali gospodarzy i nigdy i nigdzie nie narzucali swoich reguł. Nie łudźmy się, że mężczyźni, którzy atakują dziś granice, szukają pracy. Nie łudźmy się, że zgodzą się żyć w takich warunkach, jak nasi rodacy w Kazachstanie czy na Ukrainie. Dlaczego więc rząd tak robi? (Dzwonek) Bo za Polakami ze Wschodu nie wstawia się kanclerz Merkel i za sprowadzenie Polaków ze Wschodu nie dają stanowisk w Brukseli. Nie zgadzamy się na to. Nie zgadzamy się, żeby sprowadzać do Polski ludzi, którzy szukają wygodnego życia, a porzucać na wschodzie Ukrainy naszych rodaków, którym grozi tam śmierć. (Oklaski)Poseł Maciej Małecki - Oświadczenie z dnia 24 września 2015 roku.

Posiedzenie Sejmu RP nr 101


31 wyświetleń

Zobacz także:
Zobacz także:


Poseł Maciej Małecki - Wystąpienie z dnia 21 lipca 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 97 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy –...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Maciej Małecki - Wystąpienie z dnia 23 lipca 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o przygotowaniu...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Maciej Małecki - Wystąpienie z dnia 23 lipca 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o przygotowaniu...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Maciej Małecki - konferencja z 21 września 2015 r.
Maciej Małecki - konferencja z 21 września 2015 r. Konferencja prasowa - Eurolot, droga do...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Maciej Małecki - Wystąpienie z dnia 08 października 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 102 Informacja bieżąca w sprawie przyjęcia przez Polskę osób...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy