Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj
Informacja prezesa Rady Ministrów na temat kryzysu migracyjnego w Europie i jego reperkusji dla Polski.


Poseł Agnieszka Pomaska:

    Panie Marszałku! Pani Minister! Z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem przysłuchiwałam się tej debacie, zwłaszcza w trakcie serii pytań do pani premier, do pani minister, i nie ukrywam, że jestem mocno zdziwiona nie tylko liczbą pytań, lecz także ich zakresem, dlatego że uchodźcy to nie jest temat nowy, działalności Frontexu nie możemy obserwować od kilku miesięcy. W związku z tym chciałabym tylko przypomnieć, że niespełna rok temu, 22 października, Komisja do Spraw Unii Europejskiej gościła na swoim posiedzeniu dyrektora Frontexu. Wtedy pytania i uwagi zgłosiło tylko dwóch posłów opozycji. Takie było zainteresowanie tym tematem, kiedy byliśmy jeszcze na takim etapie, że można było odpowiednio reagować. W ubiegły piątek odbyło się wspólne posiedzenie Komisji do Spraw Unii Europejskiej i Komisji Spraw Wewnętrznych i zainteresowanie nie było dużo większe. (Dzwonek)

    W związku z tym chciałabym zapytać panią minister o dokument dotyczący polityki migracyjnej, który został przyjęty 31 lipca 2012 r. W kontekście tych zarzutów, że nie ma polityki migracyjnej, chciałabym zapytać, czy elementy tej polityki zostały tam zawarte. Bardzo dziękuję. (Oklaski)Poseł Agnieszka Pomaska - Wystąpienie z dnia 16 września 2015 roku.

Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat kryzysu migracyjnego w Europie i jego reperkusji dla Polski


166 wyświetleń