Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj
Informacja prezesa Rady Ministrów na temat kryzysu migracyjnego w Europie i jego reperkusji dla Polski.


Poseł Tomasz Górski:

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Szanowna Pani Premier! Dzisiejsza dyskusja ma miejsce, ponieważ w Polsce jeden człowiek, jeden polityk jako pierwszy odważył się powiedzieć to, co Polacy myślą. To był Janusz Korwin-Mikke, który powiedział wprost: Polacy nie chcą nielegalnych imigrantów z krajów islamskich, a imigranci nie chcą przyjeżdżać do Polski. Dzisiaj wysłuchaliśmy sprawozdania pani minister, z którego dowiedzieliśmy się, że polskie granice są bezpieczne. One są bezpieczne, ponieważ ci ludzie nie chcą przyjeżdżać do Polski. Problem nie polega na tym, że imigranci chcą przyjeżdżać do Polski, problem polega na tym, że imigranci będą tu siłą przywożeni, będą lokowani w obozach i będą musieli tu siedzieć, a naszym zadaniem będzie pilnować, żeby nie wyjechali z Polski. To jest poważny problem, proszę państwa, który po prostu dotknie Polaków. Dodatkowo to nie są osoby, które chcą się asymilować, to nie są osoby, które w Polsce chciałyby - mówię konkretnie o Polsce - mieszkać, które w Polsce chciałyby żenić się z Polkami, które chciałyby prowadzać dzieci do polskich szkół. To są osoby, które mają swoją własną, odmienną od naszej, polskiej, religię, cywilizację odmienną od chrześcijańskiej. Oczywiście szanuję to, ale to są osoby, które niekoniecznie muszą zgadzać się z naszymi zwyczajami, niekoniecznie muszą szanować naszą religię. Dlatego, szanowni państwo, nie możemy godzić się na przywiezienie do Polski nielegalnych imigrantów. Nie możemy się na to godzić, tym bardziej że to nie są uchodźcy, to nie są rodziny poszkodowane w czasie wojny, to nie są rodziny z dziećmi, lecz są to młodzi ludzie, którzy w sposób zorganizowany przepływają przez morze. Dzisiaj minister Schetyna wyraźnie powiedział, że zorganizowane grupy przestępcze specjalizują się w przewożeniu tych młodych ludzi przez Morze Śródziemne do krajów europejskich. Poważnym problemem jest zabezpieczenie granic Europy przed nielegalnymi imigrantami, tym bardziej że znaczna część z tych ludzi nie ma żadnych dokumentów i bardzo trudno zidentyfikować, kim oni naprawdę są. Pośród tych ludzi nie będą tylko rodziny z dziećmi, - wśród nich mogą być terroryści, którzy będą zagrażali naszemu społeczeństwu. Dlatego, pani minister, ta debata jest spóźniona.

    Trzeba wyraźnie powiedzieć Polakom, jakie zobowiązania Polska już podjęła. Dzisiaj oczekiwałem przedstawienia konkretnych danych o zobowiązaniach, jakie podjęliśmy, kiedy przyjadą pierwsi nielegalni imigranci, kiedy i gdzie będą osadzeni w polskich przygotowanych dla nich obozach. Chciałem się tego dowiedzieć. Wiem, że jest mnóstwo przygotowań w tym kierunku, ale nie wiem, dlaczego polski rząd nie chce ujawnić tych danych społeczeństwu. Tego od państwa, od rządu oczekujemy.

    Natomiast inną sprawą są Polacy opuszczeni za wschodnią granicą. Dzisiaj Polska opuściła swoich rodaków. Nie pomagamy w żaden sposób Polakom, którzy znajdują się w strefie wojny. Ci ludzie tam mieszkają, nie mają co jeść. To są Polacy, którzy nie znaleźli się za polskimi granicami z własnej woli. Oni znaleźli się tam dlatego, że polskie granice zostały przesunięte. Oni tam mieszkają i należy się tymi Polakami zaopiekować. To są Polacy, którzy oczekują od nas pomocy. Mamy moralny obowiązek pomóc tym Polakom, bo ci ludzie może przyjechaliby do Polski, oni bardzo chętnie zamieszkaliby tu. Dla tych ludzi należy stworzyć warunki do normalnego, godnego życia. To jest nasz moralny obowiązek. Wzywam rząd, żeby się tymi osobami zajął, a nie zajmował się problemem Niemiec i innych zachodnich krajów, które wpuszczają nielegalnych imigrantów, zapraszają ich i nie mogą sobie z nimi poradzić. Włączanie się w to nie jest polskim interesem narodowym. Mamy obowiązek wobec Polaków i ten obowiązek zrealizujmy. Dziękuję bardzo.

    (Poseł Jakub Rutnicki: Prezes Korwin-Mikke jest zachwycony, panie pośle.)Poseł Tomasz Górski - Wystąpienie z dnia 16 września 2015 roku.

Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat kryzysu migracyjnego w Europie i jego reperkusji dla Polski


220 wyświetleń
Zobacz także:

Poseł Tomasz Górski - Wystąpienie z dnia 16 września 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat kryzysu migracyjnego w...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Tomasz Górski - Wystąpienie z dnia 23 września 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 101 Wniosek formalny

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Tomasz Górski - Wystąpienie z dnia 25 września 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 101 Wniosek formalny - dot. imigrantów.

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Tomasz Górski - Wystąpienie z dnia 25 września 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 101 Głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie informacji Prezesa Rady...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Tomasz Górski - Wystąpienie z dnia 25 września 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 101 Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy