Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

39 punkt porządku dziennego:


Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3806).


Poseł Marek Domaracki:

    Dziękuję.

    Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Mam pytania do wnioskodawców. Co z kobietami, ofiarami gwałtów, kazirodztwa, które zmuszone zostaną do urodzenia dziecka? Czy kobieta nie będzie po prostu żywym inkubatorem, który ma donosić dziecko, urodzić je, a następnie pozostać sama ze swoim wielkim, wielkim problemem? Co z kobietami, które urodzą nieuleczalnie chore dzieci? Przecież nie ulega najmniejszej wątpliwości, że pozostaną bez pomocy państwa, Kościoła i tzw. obrońców życia? Ci ostatni oprócz moralizatorstwa nie mają przecież do zaoferowania żadnej pomocy. Dziękuję bardzo. (Oklaski)Poseł Marek Domaracki - Wystąpienie z dnia 10 września 2015 roku.

Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw


445 wyświetleń