Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

10 punkt porządku dziennego:


Przedstawienie przez prezesa Rady Ministrów programu działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania.


Poseł Marcin Mastalerek:

    Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Mam dla państwa parlamentarzystów złą informację. Otóż jutro pan premier Donald Tusk nie odpowie na państwa pytania. Wygłosi po prostu skorygowane exposé, po szybkim przeliczeniu wyników dzisiejszych sondaży, które na pewno właśnie teraz się odbywają.

    W tym exposé pana premiera nie usłyszałem ani jednego słowa o młodych ludziach. Niestety nie usłyszałem go i chyba wiem dlaczego. Dlatego że w 2007 r. 58% najmłodszych Polaków głosowało na Platformę Obywatelską, a w 2011 r. już jedynie 32%. I dziś młodzi ludzie ponoszą karę za to, że nie zagłosowali na pana premiera Donalda Tuska.

    (Poseł Jerzy Feliks Fedorowicz: Reszta dorosła i stąd ta statystyka.)

    To jest kara dla młodych ludzi. Dziś nie usłyszeliśmy, jakie jest rozwiązanie rządu premiera Donalda Tuska w odniesieniu do olbrzymiego bezrobocia wśród młodych ludzi. Połowa bezrobotnych to ludzie między 18. a 35. rokiem życia. Nie usłyszeliśmy dziś o tym ani jednego słowa. Nie usłyszeliśmy, czy będą utrzymane ulgi dla studentów, czy będą wprowadzone odpłatne studia, co zrobić z systemem stypendialnym (Dzwonek) - 80 tys. studentów mniej w tym roku otrzyma stypendia naukowe. Na żadne z tych pytań nie usłyszeliśmy odpowiedzi w exposé i niestety pewnie nie usłyszymy jutro. Dziękuję. (Oklaski)Poseł Marcin Mastalerek - Wystąpienie z dnia 18 listopada 2011 roku.


425 wyświetleń

Zobacz także: