Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

6 punkt porządku dziennego:


Pierwsze czytanie komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o sporcie oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (druk nr 3161).


Poseł Marek Matuszewski:

    Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Przedstawiciele Rządu! Powiem w ten sposób: nie wiem, czy Platforma Obywatelska zagwarantuje nam, że ta ustawa, te wspólne projekty wejdą w życie. Wiemy doskonale, że przed nami jeszcze Sejm - będziemy pracować w podkomisji - jeszcze Senat, jeszcze pan prezydent. Nie wiem, czy są tutaj dobre intencje, ale na pewno - może pan przewodniczący Raś odpowie mi na przykład - będziemy składać poprawkę.

    Pan poseł Kłopotek też powiedział, że złoży taką poprawkę - o 50% niższy podatek od nieruchomości dla COS, podatek od budowli też o wiele niższy. Czy pan przewodniczący przekona Platformę Obywatelską, żeby zagłosowała za taką poprawką? To jest konkret.

    Następna sprawa. Brakuje mi tutaj czegoś, jeśli chodzi o ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych. Na przykład doskonale wiemy, iż jest problem, że firmy, które mają podatek liniowy, nie mogą odpisać sponsoringu, nie mogą tego robić. Myślę, że pan przewodniczący wie, o co chodzi - dajemy reklamę, klub ją u siebie umieszcza, a my dajemy pieniążki. Nie jest to możliwe w przypadku firm płacących podatek liniowy, a zapewniam Wysoką Izbę, że większość firm jest w tej chwili w takiej sytuacji. Te firmy nie mogą przekazywać pieniędzy na sport. (Dzwonek) Czy byłaby ewentualnie zgoda Platformy Obywatelskiej, gdybyśmy złożyli poprawkę, aby firmy, które płacą podatek liniowy, mogły też przekazywać pieniądze na sport i mieć za to reklamę? Dziękuję bardzo.Poseł Marek Matuszewski - Wystąpienie z dnia 03 marca 2015 roku.


79 wyświetleń

Zobacz także:
Zobacz także:
Poseł Marek Matuszewski - Wystąpienie z dnia 04 marca 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 88 Informacja Rady Ministrów w sprawie pogarszającej się sytuacji w...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy
Poseł Marek Matuszewski - Wystąpienie z dnia 23 lipca 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o szczególnych zasadach...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy

Poseł Marek Matuszewski - Wystąpienie z dnia 05 sierpnia 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 98 Informacja bieżąca w sprawie niebezpieczeństw dla państwa polskiego...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy


Poseł Marek Matuszewski - Wystąpienie z dnia 08 października 2015 roku.
Posiedzenie Sejmu RP nr 102 Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie...

Opubilkował videosejm.pl
Brak komentarzy