Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

11 punkt porządku dziennego:


Sprawozdanie Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji Spraw Zagranicznych o rządowym projekcie ustawy o ratyfikacji Układu o stowarzyszeniu między Unią Europejską i Europejską Wspólnotą Energii Atomowej oraz ich państwami członkowskimi, z jednej strony, a Ukrainą, z drugiej strony, sporządzonego w Brukseli dnia 21 marca 2014 r. oraz dnia 27 czerwca 2014 r. (druki nr 2833 i 2869).


Poseł Robert Tyszkiewicz:

    Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Chciałbym tylko dołączyć swój głos do tych podziękowań, które skierował do Wysokiej Izby pan minister w imieniu rządu. W imieniu połączonych komisji chciałbym wszystkim klubom podziękować za tę jednomyślność, bo parlament wyraża się przez zajmowanie stanowisk, przez przyjmowanie stanowiska politycznego i to stanowisko jest dzisiaj wspólne dla nas wszystkich. Myślę, że przede wszystkim to zostanie odczytane, odebrane na Ukrainie, że w polskim parlamencie w sprawie umowy stowarzyszeniowej była jednomyślność wszystkich stronnictw politycznych.

    I chciałbym też poprosić, żebyśmy postarali się mówić o tej umowie stowarzyszeniowej jako o znaku nadziei. Rozumiejąc niedoskonałości procesów politycznych, chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. Czy rok temu o tej porze, kiedy zaczynał się Majdan, mogliśmy mieć nadzieję, nawet nie mówię: pewność, że dziś w polskim Sejmie będziemy rozpoczynali serię ratyfikacji umów stowarzyszeniowych naszych wschodnich sąsiadów? Myślę, że nie, że wydarzyła się jednak rzecz wspaniała, którą warto docenić, że wydarzyła się rzecz historyczna. Cieszę się, że w związku z tym historycznym zdarzeniem jesteśmy połączeni, że jesteśmy wszyscy razem. Dziękuję serdecznie. (Oklaski)



Poseł Robert Tyszkiewicz - Wystąpienie z dnia 26 listopada 2014 roku.


88 wyświetleń

Zobacz także: