Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

1 punkt porządku dziennego:


Przedstawienie przez Prezesa Rady Ministrów programu działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania.


Poseł Marcin Mastalerek:

    Pani Marszałek! Wysoki Sejmie! Pani Premier! Podczas exposé powiedziała pani: zdejmijmy z Polski klątwę nienawiści. To ja proszę, żeby z Łodzi też zdjąć klątwę nienawiści. Mówiła pani, odpowiadając na wystąpienia klubowe, o parlamentarnym języku. Otóż już po 20 września informowaliśmy panią jako Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, że 20 września prominentny polityk Platformy Obywatelskiej w Łodzi, kolekcjoner rad nadzorczych, przyjaciel pana ministra Grabarczyka, wypowiedział się o kandydatce Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi pani Joannie Kopcińskiej w sposób bardzo wulgarny, skandaliczny i haniebny. Nie przytoczę tutaj tych słów. Przekażę pani po wystąpieniu to, co powiedział ten prominentny działacz Platformy Obywatelskiej. Tak że dziś może pani zrealizować to, co mówiła pani o klątwie nienawiści. Jeżeli pan Jan Mędrzak będzie nadal kandydatem z pierwszego miejsca i nadal będzie członkiem Platformy Obywatelskiej (Dzwonek), to będzie pani całkowicie niewiarygodna.

    Przypomnę, że w takich samych słowach kiedyś o śp. Grażynie Gęsickiej powiedział Palikot, o którym pani powiedziała, że jest fajnym chłopakiem. Tak że to jest pytanie o pani wiarygodność. Jeżeli takie osoby będą tolerowane w Platformie, to będzie pani niewiarygodna. Na sali jest minister Grabarczyk, na sali jest pan Biernat. Wystarczy ich zawołać i kazać usunąć z partii. (Oklaski)Poseł Marcin Mastalerek - Wystąpienie z dnia 01 października 2014 roku.


92 wyświetleń

Zobacz także: