Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

15 punkt porządku dziennego:


Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny.


Poseł Michał Kabaciński:

    Panie Marszałku! Pani Premier! Wysoka Izbo! Rozumiem, że Prawo i Sprawiedliwość i Jarosław Kaczyński swoją przygodę z kulturą skończyli na filmie ˝O dwóch takich, co ukradli księżyc˝...

    (Głosy z sali: Siadaj, siadaj.)

    ...i dla was niszczenie kultury to standard, ale dziwię się Platformie Obywatelskiej, bo to przecież wasz minister, pani Omilanowska podczas słynnej akcji ˝Golgota Picnic˝ mówiła, że będzie robiła wszystko, żeby w Polsce kultury nie ograniczać. A właśnie art. 196 stał się taką maczugą polityczną, maczugą prawicy do walki z kulturą, maczugą do walki z prawem wolności jednostki do wyrażania swoich opinii.

    Bardzo proszę, szczególnie Ministerstwo Sprawiedliwości, które opuścił minister Królikowski. To minister Królikowski podczas debaty sejmowej kilka dni temu mówił wprost, że konstytucja nie gwarantuje państwa świeckiego, że konstytucja nie gwarantuje tej wolności. Dzisiaj ministra Królikowskiego nie ma. Jest może nowy wiceminister. W takim razie się pytam, czy stanowisko, które zostało przedstawione przez ministra, jest wiążące, bo jeśli nie, to bardzo bym prosił o ponowne przedstawienie tego stanowiska.

    I jeszcze raz apeluję do Platformy. To wasz minister mówił o tym, że zrobi wszystko, żeby w Polsce kultury nie kneblować. Dzisiaj razem z Jarosławem Kaczyńskim i z PiS chcecie...

    (Poseł Krystyna Pawłowicz: Spadaj, chłopie.)

    ...prawicową maczugą polityczną niszczyć polską kulturę. Dziękuję bardzo. (Oklaski)Poseł Michał Kabaciński - Wystąpienie z dnia 26 września 2014 roku.


96 wyświetleń

Zobacz także: