Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

43 punkt porządku dziennego:


Informacja prokuratora generalnego o ostatnich działaniach prowadzonych przez organy prokuratury wobec posła Jana Burego.


Poseł Jacek Kwiatkowski:

    Pani Marszałkini! Wysoki Sejmie! Państwo Posłowie! Gdyby to dotyczyło normalnego obywatela w naszym kraju, to takie wejście odbyłoby pewnie wczesnym rankiem, czyli zaraz po zakończeniu ciszy nocnej, odpowiednie służby weszłyby na przeszukanie, wszystkie dowody zostałyby na pewno zabezpieczone, a podejrzani - aresztowani. Aresztowani byliby zapewne na wniosek prokuratury na pierwsze 3 miesiące, te osoby byłyby w areszcie, pewnie pan prokurator czy pan Kamiński to potwierdzą. Oczywiście w tej chwili chodzi o posłów, więc w tym momencie aresztu nie ma, ale interesuje mnie jedno, panie prokuratorze. Czy obecnie są prowadzone czynności, które to zabezpieczają, tak że panowie posłowie nie mogą zniszczyć dowodów, ukryć lub mataczyć w śledztwie? Czy te czynności są prowadzone do tej pory? (Dzwonek)

    Drugie pytanie: Jakie fanty zabezpieczono u przeszukanych, jakie i jakiej wartości to były fanty? Dziękuję. (Oklaski)Poseł Jacek Kwiatkowski - Wystąpienie z dnia 25 lipca 2014 roku.


47 wyświetleń

Zobacz także: