Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

10 punkt porządku dziennego:


Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 2130).


Poseł Elżbieta Radziszewska:

    Dziękuję bardzo, panie marszałku.

    Bardzo krótko odpowiem. Ta nowelizacja, która w tej części weszła w życie 1 stycznia 2013 r., była robiona 2,5 roku wcześniej i to była bardzo duża nowelizacja, dotycząca bardzo licznych spraw. Do dzisiaj uważam, że ta nowelizacja była bardzo dobrą nowelizacją, która przestawiła prace Wojskowej Agencji Mieszkaniowej na absolutnie nowe tory. To bardzo zmieniło rzeczywistość zarządzania tego typu mieniem i uważam, że jest dobrze. Jeśli pan poseł uważa, że w jakimś zakresie coś nie działa dobrze, tak jak powinno, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zmienić. Chętnie spotkam się z panem posłem i wysłucham, natomiast uważam, że jeżeli w tym punkcie mieliśmy płonne nadzieje, że coś zafunkcjonuje lepiej, a okazało się, że właściwie pogorszyliśmy sytuację związaną z zarządzaniem zasobami mieszkaniowymi, to warto zastanowić się, jak poprawić ten drobny błąd w stosunku do całej nowelizacji, która przecież weszła w życie dużo wcześniej niż 1 stycznia 2013 r. Tylko ten jeden punkt, dotyczący tej ulgi, miał długie vacatio legis. Uważam, że ta nowelizacja jest wystarczająca do dobrego działania całej ustawy.

    Jeśli są jakiekolwiek propozycje, by to zmienić, bardzo proszę. Namawiałabym jednak pana posła, by zmieniono stanowisko klubu i wycofano wniosek o odrzucenie projektu w całości, dlatego że to jest drobny fragment tej ustawy. Jeśli ma pan zastrzeżenia co do działania całej ustawy, bardzo proszę, ale w tym zakresie, myślę, że to rzeczywiście wyrównuje szanse tych osób, które nie miały prawa skorzystania z dobrodziejstwa tej ustawy, tak jak wszyscy inni, którzy mieli to samo uprawnienie, co oni. Apelowałabym do pana posła o wycofanie wniosku o odrzucenie i o głosowanie popierające tę ustawę. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na temat szczegółów dyskutować jeszcze na posiedzeniu komisji, które, myślę, odbędzie się w trakcie następnego posiedzenia Sejmu. Bardzo dziękuję.Poseł Elżbieta Radziszewska - Wystąpienie z dnia 19 lutego 2014 roku.


105 wyświetleń

Zobacz także: