Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj
Oświadczenia.


Poseł Romuald Ajchler:

    Dziękuję bardzo.

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Sejm przyjął ustawę budżetową na rok 2014. Nie będę wiele o tym budżecie mówił, każdy z nas ma swoją ocenę tejże ustawy, ale chcę odnieść się do głosowania nad poprawką 36., nad poprawką, która dałaby początek, podstawę utworzenia wieloletniego programu budowy dróg gminnych, a chodziło o kwotę 250 mln zł. Te drogi są dzisiaj w opłakanym stanie, są nieprzejezdne, szczególnie w okresie zimy i wiosennych roztopów, i stanowią mitręgę dla mieszkańców wsi, których powinny łączyć z cywilizowanym światem, z resztą Polski. Była szansa na to, aby Sejm przyjął chociaż jedną poprawkę opozycji, poprawkę, która dawałaby szansę na lepsze życie mieszkańcom wsi. Stało się jednak inaczej.

    Podczas głosowania pytałem, czy rząd ma inne propozycje rozwiązania tak ważnego problemu dla rozwoju wielu miejscowości w Polsce. Niestety, nie było odpowiedzi, a to znaczy, że pomysłów na rozwiązanie tego problemu rząd nie ma. Szkoda.

    Ale jest nadzieja. Gdy ustawa trafi do Senatu, to może Senat, pochylając się nad nią, dostrzeże ten problem i być może znajdzie 250 mln na rozpoczęcie tego programu. Byłaby to wielka sprawa i wielki prezent na koniec roku 2013.

    Wysoki Sejmie! Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i nowy 2014 rok. Wszystkim rodakom składam z tego miejsca, z Wysokiej Izby, najserdeczniejsze życzenia, życzenia te kieruję również do wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu, bowiem bez was, drodzy państwo, z pewnością byłoby nam o wiele, wiele trudniej, a tak praca staje się łatwiejsza. My mamy satysfakcję, a sądzę, że również pracownicy kancelarii. Wszystkiego dobrego, do usłyszenia w nowym 2014 roku.Poseł Romuald Ajchler - Oświadczenie z dnia 13 grudnia 2013 roku.


190 wyświetleń