Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

6 punkt porządku dziennego:


Sprawozdanie Komisji Infrastruktury oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o:
  1) obywatelskim projekcie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych,
  2) poselskim projekcie ustawy o ogrodach działkowych,
  3) poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, ustawy o podatku rolnym oraz ustawy o podatkach i opłatach lokalnych,
  4) poselskim projekcie ustawy o ogrodach działkowych
  (druki nr 1204, 1148, 1170, 1240 i 1811).


Poseł Mirosław Pluta:

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Systematycznie od samego początku spotykam się ze wszystkimi działkowcami, próbuję wytłumaczyć im sposób naszego działania. Ostatnio takie spotkanie z przedstawicielami ogrodów działkowych miałem w dniu 15 listopada 2013 r., na którym obecni byli działkowcy z terenu działania delegatury rejonowej w Tarnobrzegu. Podczas rozmowy z działkowcami, ze wszystkimi prezesami, zobowiązałem się do przedstawiania ich głównych obaw dotyczących tej naszej ustawy. Co prawda na te pytania udzieliłem im już odpowiedzi, ale skoro zobowiązałem się, to je przedstawię.

    Pierwsza obawa, taka zasadnicza, dotyczy tego, czy wskazany przez Trybunał Konstytucyjny termin wejścia w życie nowej ustawy zostanie dotrzymany. Druga dotyczy tego, czy istnieje możliwość wykreślenia artykułu dotyczącego tzw. uwłaszczenia. Jest jeszcze jedna sprawa, która nie była tutaj poruszana, a która jest może w tej chwili pewną bolączką: Czy zawiadomienie o walnym zebraniu musi odbywać się za pośrednictwem poczty bądź poczty kurierskiej, które to zobowiązanie znacznie zwiększa koszty skutecznego powiadomienia wszystkich działkowców? Dziękuję bardzo.



Poseł Mirosław Pluta - Wystąpienie z dnia 20 listopada 2013 roku.


116 wyświetleń

Zobacz także: