Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

11 punkt porządku dziennego:


Informacja prezesa Rady Ministrów i prokuratora generalnego o działaniach instytucji państwowych w sprawie spółki Amber Gold.


Poseł Marcin Mastalerek:

    Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Przygotowałem 13 pytań do pana Donalda Tuska, ale rezygnuję z ich zadania, dlatego że to nie ma najmniejszego sensu. Prawie miesiąc temu zadałem 45 pytań premierowi Donaldowi Tuskowi i dziś, kilka godzin temu otrzymałem odpowiedź, ale nie odpowiedział mi premier Donald Tusk, odpowiedział mi pan poseł Paweł Graś. No z całym szacunkiem, panie pośle Graś, gdybym chciał od pana uzyskać odpowiedzi, to wysłałbym je na adres obywatela Niemiec Paula Roglera, a ja chciałem uzyskać odpowiedzi od premiera Donalda Tuska. Następnie złożyłem interpelację, żadnej odpowiedzi, kolejne pytania publiczne i znów żadnej odpowiedzi ze strony Donalda Tuska. A dzisiejsze wystąpienie premiera Tuska to jest kpina, to jest kpina z polskich parlamentarzystów, to jest kpina z Polaków. Dlatego zadawanie tych pytań nie ma sensu. Premier wyjdzie na mównicę, jeżeli w ogóle zechce, bo teraz go nie ma, i powie to, co będzie chciał.

    Chciałbym jeszcze skierować pytanie do prokuratora generalnego. Dlaczego nie przeniósł pan z Prokuratury Rejonowej w Gdańsku śledztwa dotyczącego Michała Tuska? ˝Stop korupcji˝ złożyło zawiadomienie. Dlaczego tą sprawą zajmuje się gdańska prokuratura? (Oklaski)Poseł Marcin Mastalerek - Wystąpienie z dnia 30 sierpnia 2012 roku.


97 wyświetleń

Zobacz także: