- 10 lat i 2 dni temu Lech Kaczyński został prezydentem RP. Bez niego nie byłoby nas tutaj. To Lech Kaczyński stworzył dynamikę polityczną, dzięki której powstał PiS. Potrafił zwyciężać mimo wielu ataków. Mówię Lechowi Kaczyńskiemu - Panie Prezydencie, melduję wykonanie zadania - powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas Wieczoru wyborczego PiS.

Prezes PiS mówił o potrzebie połączenia wszystkich Polaków, aby dokonać zmiany Polski.- Wyciągamy rękę do wszystkich tych, którzy chcą dobrej zmiany, chcą zmieniać Polskę. Powinno być nas jak najwięcej. Przed nami czas ciężkiej pracy - mówił. - Chcę podziękować przede wszystkim Beacie Szydło - dodał Jarosław Kaczyński.

Wiceprezes PiS Beata Szydło zwróciła uwagę na konieczność kontynuacji ciężkiej pracy.- Zwyciężyliśmy, bo uczciwie na to pracowaliśmy, bo to była ciężka praca, którą prowadziliśmy konsekwentnie od ośmiu lat. (…) Musimy też pamiętać, że to wielki sukces, który zawdzięczamy konsekwencji, pracy, zrozumieniu Polaków, bo my po prostu jesteśmy tacy sami, jak nasi

Rodacy, nie oderwaliśmy się od rzeczywistości. (…) W stosunku do naszych Rodaków mamy wielkie zobowiązanie, ta praca, którą zaczęliśmy, musi być kontynuowana. Ten sukces jest ogromną satysfakcją, ale też nadzieją - i nam tej nadziei nie wolno zmarnować - stwierdziła Wiceprezes PiS.

- Nie zwyciężylibyśmy, gdyby nie wspaniali Polacy, którzy powiedzieli czego oczekują i co jest dla nich najważniejsze. Dziękujemy Wam, Rodacy, że nam zaufaliście - podsumowała Beata Szydło.Wstępne sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych wskazały wygraną Prawa i Sprawiedliwości. Partia osiągnęła 39,1% głosów, zdobywając 242 mandaty.

Źródło: wybierzpis.org.pl