Szanowni Strażacy,
Istotę strażackiego działania w pełni oddaje motto:

„Służyć Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Słowa te mają szczególnie głębokie znaczenie w odniesieniu do wszystkich, dla których mundur strażaka nie jest jedynie symbolem, ale opartym na trwałych i solidnych fundamentach wartości i tradycji strażackich niezłomnym poświęceniu. Tradycje te przejęliśmy od Naszych ojców i niechaj będą one przekazywane kolejnym pokoleniom po to, by słowo „Strażak” było zawsze synonimem wielkiej odwagi, oddania i społecznego zapału. Niech dzisiejsze święto będzie niezwykłą okazją do podkreślenia wyjątkowości nie tylko tego zawodu, ale i dobrowolnej gotowości ochotników strażaków do niesienia bezinteresownej pomocy dla tych, którzy jej potrzebują.

Bo przecież jest to praca i służba, do której nikt nikogo nie zmusza. A jest ona bardzo niebezpieczna i bardzo trudna. Ludzie ją wykonujący zasługują na ogromny szacunek, gdyż ratują nie tylko dobra materialne, ale nierzadko ludzkie życie. W obliczu niebezpieczeństwa każdy człowiek liczy na Waszą profesjonalną pomoc i otwarte serce, otrzymując i jedno i drugie.

Celebrując ten ważny dla nas wszystkich dzień, pragnę wyrazić swój głęboki podziw dla wszystkich strażaków.

W tym szczególnym dniu, życzę wszystkim Państwu niegasnącej motywacji do kontynuowania i promowania tej szlachetnej tradycji i służby dla ludzi. Życzę przede wszystkim dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności, wielu jeszcze spełnionych zamierzeń, planów oraz marzeń, a także sukcesów zawodowych i satysfakcji z osobistych dokonań.

Niechaj św. Florian ma nas w swojej troskliwej opiece.

Łączę wyrazy szacunku oraz strażackie pozdrowienia.