W niedzielę 22 marca odbyła się kolejna z cyklu konferencja dla seniorów. Tym razem Poseł Renata Janik wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Bodzentyn Dariuszem Skibą zorganizowali I Konferencję Senioralną w Bodzentynie.

W trakcie spotkania przybyli seniorzy mieli okazję do wysłuchania cennych porad specjalistów. Komendant OSP Bodzentyn Marek Białek przestrzegał wszystkich przed konsekwencjami nieprawidłowego dogrzewania domów czy wypalania traw. Lekarz Małgorzata Szymańska mówiła o wpływie aktywnego trybu życia na zachowanie zdrowia przez długie lata.

Do inicjatywy Poseł Renaty Janik na stałe wpisali się uczniowie Szkolnej Grupy Ratownictwa Medycznego z ZDZ w Kielcach, którzy zaprezentowali kurs pierwszej pomocy, a także farmaceuta Albert Majcherczyk, który mówił jak bezpiecznie zażywać leki co dla osób starszych jest niezmiernie ważne.

Podczas spotkania jak zwykle nie zabrakło stale wspierających akcję osób –  podinspektor Anety Litwin i starszego sierżanta Krzysztofa Szczepanika z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz dr hab. nauk humanistycznych Marzeny Marczewskiej.

DSC_0063 DSC_0094 DSC_0122 DSC_0136 DSC_0158 DSC_0165