W dniu 23 marca br. Podkarpaccy działacze Zjednoczonej Prawicy zebrali 125,5 tyś. podpisów poparcia dla wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich - Andrzeja Dudy. Podpisy zbierali  działacze PiSu , Solidarnej Polski, Polski Razem i Prawicy Rzeczpospolitej. Podkarpaccy działacze  Zjednoczonej Prawicy uważają,  że wynik który udało się osiągnąć jest imponujący. Jak mówił podczas konferencji prasowej poseł Andrzej Szlachta Podkarpacie samodzielnie mogłoby zarejestrować Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP.a15 Jesteśmy dumni z takiego wyniku. Nasz kandydat ma w regionie olbrzymie poparcie - mówił w poniedziałek poseł Szlachta. Poinformował też o Honorowych Komitetach Poparcia Andrzeja Dudy na Prezydenta RP. Mamy zarejestrowanych ponad 1,2 tys. osób, które popierają naszego kandydata w podkarpackich powiatach.  Do komitetów weszli parlamentarzyści PiS, Solidarnej Polski, Polski Razem, osoby związane z Prawicą RP Marka Jurka, samorządowcy na czele z marszałkiem województwa Władysławem Ortylem, prezydenci miast, burmistrzowie, profesorowie Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego.
25 marca Andrzej Duda przyjedzie do Stalowej Woli. Weźmie udział w debacie na tematy związane z gospodarką, przedsiębiorczością, biznesem i nową polityką uprzemysłowienia nie tylko regionu, ale i całego kraju. Stalowa Wola - silny ośrodek przemysłowy - na miejsce takiej debaty została wybrana nieprzypadkowo. Andrzej Duda będzie także w Nisku, Kolbuszowej i Tarnobrzegu - powiedział marszałek Ortyl.
W trakcie konferencji głos zabrali posłowie Zjednoczonej Prawicy. Poseł Mieczysław Golba powiedział:  bardzo włączyliśmy się w zbieranie podpisów to wspólny kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta naszego kraju. Polska potrzebuje silnego Prezydenta, który zapewni sprawne wykonywanie władzy wykonawczej  w Polsce. Polska potrzebuje Prezydenta, który skuteczne będzie reprezentował interesy naszego kraju na arenie międzynarodowej. Polska potrzebuje Prezydenta odważnego, pracowitego, skutecznego i sprawiedliwego.  Prezydenta, który zadba  o konstytucyjne prawa i  wolność  obywateli,  a w szczególności sprawować będzie pieczę nad tradycyjnym  modelem rodziny. Polska potrzebuje prezydenta, który da nadzieję wszystkim Polakom na lepszą Polskę.