Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

3 punkt porządku dziennego:


Sprawozdanie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym oraz niektórych innych ustaw (druki nr 2085 i 2471).


Poseł Tomasz Kulesza:

    Panie marszałku, bardzo panu dziękuję.

    Wicemarszałek Jerzy Wenderlich:

    Pani poseł, gdyby pani od początku zadawała pytania, nie przerywałbym pani...

    (Poseł Marzena Dorota Wróbel: Patrzyłam, mierzyłam czas.)

    ...ale i tak najdłużej pani mówiła i najbardziej pani skorzystała z tego pozaregulaminowego czasu. Nie targujmy się, bo nie jest to dobre do tego miejsce.

    Poseł Tomasz Kulesza:

    Panie Marszałku! Pani Minister! Wysoka Izbo! Projekt niniejszej ustawy reguluje między innymi kwestię wymagań stawianych osobom, które zamierzają skorzystać z instytucji potwierdzenia efektów uczenia się, przyznając to prawo osobom posiadającym świadectwo dojrzałości i 5 lat doświadczenia zawodowego - w przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia pierwszego stopnia lub jednolite studia magisterskie, osobom posiadającym tytuł zawodowy licencjata, inżyniera lub inny równorzędny i 3 lata doświadczenia po ukończeniu studiów pierwszego stopnia - w przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia. W przypadku posiadania tytułu zawodowego magistra wystarczające byłoby dwuletnie doświadczenie zawodowe. Wymóg posiadania doświadczenia zawodowego nie dotyczyłby absolwentów kolegiów funkcjonujących w systemie oświaty.

    Pani minister, chciałbym zapytać: Czy powyższy wymóg będzie obowiązywał na wszystkich kierunkach studiów (Dzwonek) i uczelniach zarówno państwowych, jak i prywatnych? Dziękuję bardzo. (Oklaski)



Poseł Tomasz Kulesza - Wystąpienie z dnia 09 lipca 2014 roku.


189 wyświetleń

Zobacz także: