XVIII Mistrzostwa Podlasia w Taekwon-do
W dniu 10 maja 2014r. w Zespole Szkół Integracyjnych Nr1 w Białymstoku zostały rozegrane XVIII Mistrzostwa Podlasia w Taekwon-do. W zawodach wystartowało 79 zawodników z czterech klubów: MUKS „Stoczek 45” Białystok (trener: Bożena Zdanuczyk), Podlaskiej Szkoły Taekwon-do „Ko-Dang” Lipsk (trener: Tomasz Leszkowicz) i Podlaskiego Centrum Sportów Walki z Dąbrowy Białostockiej (trener: Tomasz Leszkowicz) oraz sekcji Taekwon-do z Wasilkowa (trener: Roman Zinkiewicz); uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Rozdano 15 kompletów medali w trzech konkurencjach, z podziałem na wiek i stopnie szkoleniowe.
Wyniki zawodów:
Tor sprawnościowy dziewcząt kl. II i młodsze:
1. Romanowska Magdalena – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Malinowska Julia – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Sakowicz Laura – sekcja Taekwon-do Wasilków
3. Adamczuk Wiktoria – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy dziewcząt kl. II i młodsze:
1. Kasperiuk Wiktoria – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Sidwa Kaja – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Dederko Diana – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Trybułowska Zuzanna – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Tor sprawnościowy chłopców kl. II i młodsi:
1. Romanowski Jakub – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Prończuk Filip – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Wróblewski Mikołaj – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Sulik Jakub – PCSW Dąbrowa Białostocka
Układy chłopców kl. II i młodsze:
1. Rutkowski Maksymilian – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Grzęda Dariusz – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Mężyński Hubert – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Prończuk Filip – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy dziewcząt kl. III-IV 10-9 kup:
1. Mężyńska Karolina – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Prończuk Oliwia – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Gawryło Alicja – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Lenkiewicz Natalia – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy dziewcząt kl. III-IV 8 kup i powyżej:
1. Żwirko Natalia – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Kułak Julia – PCSW Dąbrowa Białostocka
3. Chomiczewska Gabriela – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Kasjan Kinga – PST „Ko-Dang” Lipsk
Układy chłopców III-IV kl. 10-8 kup:
1. Prochorski Jakub – sekcja Taekwon-do Wasilków
2. Jaromiński Alex – sekcja Taekwon-do Wasilków
3. Hutnik Paweł – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Werder Rafał – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy chłopców III-IV 7 kup i powyżej:
1. Łakus Bartosz – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Bogdanowicz Kacper – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Borodziuk Kamil – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Myśliwski Kacper – PST „Ko-Dang” Lipsk
Układy V-VI kl. 10-8 kup:
1. Jaromiński Patryk – sekcja Taekwon-do Wasilków
2. Grzęda Marek – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Rosocha Marcin – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Giełażyn Mateusz – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Układy V-VI kl. 7 kup i powyżej:
1. Chomiczewski Paweł – PST „Ko-Dang” Lipsk
2. Trzaska Katarzyna – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Fidura Krzysztof – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Protasiewicz Piotr – PST „Ko-Dang” Lipsk
Układy gimnazjum:
1. Sztukowska Gabriela – PCSW Dąbrowa Białostocka
2. Sztukowski Jakub – PCSW Dąbrowa Białostocka
3. Lipska Patrycja – PCSW Dąbrowa Białostocka
3. Budnik Maciej – PCSW Dąbrowa Białostocka
Techniki specjalne dziewcząt klas III-V:
1. Chomiczewska Gabriela – PST „Ko-Dang” Lipsk
2. Grabińska Karolina – PCSW Dąbrowa Białostocka
3. Protasiewicz Pola – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Bobko Zofia – MUKS „Stoczek 45” Białystok
Techniki specjalne dziewcząt klas VI i gimnazjum:
1. Pankowska Aleksandra – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Bielonko Ewa – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Sztukowska Gabriela – PCSW Dąbrowa Białostocka
3. Lipska Patrycja – PCSW Dąbrowa Białostocka
Techniki specjalne chłopców klas III-V:
1. Werder Rafał – MUKS „Stoczek 45” Białystok
2. Bogdanowicz Kacper – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Grzęda Marek – MUKS „Stoczek 45” Białystok
3. Sutuła Jakub – PCSW Dąbrowa Białostocka
Techniki specjalne chłopców klas VI i gimnazjum:
1. Sztukowski Jakub – PCSW Dąbrowa Białostocka
2. Protasiewicz Piotr – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Chomiczewski Paweł – PST „Ko-Dang” Lipsk
3. Grabiński Kamil – PCSW Dąbrowa Białostocka
Najlepszy zawodnik: Sztukowski Jakub – PCSW Dąbrowa Białostocka
Najlepsza zawodniczka: Sztukowska Gabriela – PCSW Dąbrowa Białostocka
Klasyfikacja medalowa:
1. MUKS „Stoczek 45” Białystok – 9 złotych, 10 srebrnych, 13 brązowych
2. PCSW Dąbrowa Białostocka – 2 złote, 3 srebrne, 7 brązowych
3. PST „Ko-Dang” Lipsk – 2 złote, 1 srebrny, 7 brązowych
4. Sekacja Taekwon-do Wasilków – 2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe
Zwycięzcy konkurencji otrzymali medale i dyplomy. Jako trener Taekwon-do byłem obecny na zawodach – miałem przyjemność wręczać medale i dyplomy zawodnikom. W sposób szczególny dziękuję organizatorom za trud włożony w organizację zawodów. Brawo!