Strona którą oglądasz dotyczy poprzedniej kadencji sejmu. Aktualne informacje znajdziesz tutaj

Poseł Jerzy Wenderlich



Strona demonstracyjna. Zobacz pełne profile z okręgu 5 Toruń:


Dane personalne:

Urodzony:
1954-04-22 , Toruń
Wykształcenie:
wyższe
Adres email:
jerzy.wenderlich@sejm.pl
Zawód:
dziennikarz
Szkoła:
  • Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Bydgoszczy, Wydział Pedagogiczny, Wychowanie Muzyczne - magister (1980)
Strona www:
http://jerzy-wenderlich.pl/

Dane wyborcze:

Okręg wyborczy:
5 Toruń
Wybrany dnia:
2011-10-09
Data ślubowania:
2011-11-08
Lista:
Klub Poselski Sojusz Lewicy Demokratycznej
Liczba głosów:
19078
Pełniona funkcja:
Wicemarszałek Sejmu od 08-11-2011. Od 22-09-2014 do 24-09-2014 pełnił obowiązki Marszałka Sejmu na podstawie art. 10b Regulaminu Sejmu
Klub parlamentarny:
Klub Poselski Sojusz Lewicy Demokratycznej
Staż parlamentarny
  • poseł VI kadencji
  • poseł V kadencji
  • poseł II kadencji
  • poseł III kadencji
  • poseł IV kadencji